Inwestycje

Słupki ogrodzeniowe – jak dobrać i połączyć z panelem lub siatką?

• Zakładki: 72


Czasami proste rozwiązania wydają się najlepsze. I tak jest w przypadku choćby prostych ogrodzeń siatkowych. Rzecz jasna, aby je zamontować trzeba też postawić na słupki ogrodzeniowe. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Słupki ogrodzeniowe – co warto wiedzieć?

Słupki ogrodzeniowe sprawdzą się do ogrodzenia panelowego, ale też z siatki czy siatki z podłożem betonowym. Można wybrać słupki okrągłe, które polecane są właśnie do siatek, ale można też postawić na słupki prostokątne profilowe, które lepiej sprawdzają się do przęseł paneli ogrodzeniowych. Rzecz jasna muszą być one trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się słupki obustronnie ocynkowane, ale można też postawić na takie z podwójnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Do podwójnego zabezpieczenia zaliczamy ocynk oraz lakier proszkowy. Tego typu słupki nawet po latach będą świetnie się prezentować. Nie można jeszcze zapominać, jak ważna jest estetyka i tutaj słupki ogrodzeniowe należy dobierać właśnie pod kątem koloru ogrodzenia. Dostępne są słupki w kolorze zielonym, czarnym czy też brązowym, ale też antracytowym.

Słupki ogrodzeniowe na podłoże betonowe – co warto wiedzieć? 

Wiele osób zastanawia się, czy słupki ogrodzeniowe sprawdzą się, gdy występuje podłoże betonowe. Do podłoża betonowego zaliczamy oczywiście beton, kostkę bądź asfalt. I również w takim przypadku doskonale sprawdzą się słupki, przy czym należy postawić na podstawę, którą następnie przykręca się do betonu, zaś na podstawie nasadza się słupek. Montaż słupków ogrodzeniowych, jak i całego ogrodzenia nie jest ani trudny, ani czasochłonny. Do tego kolejną zaletą takiego rozwiązania jest niska cena, a przy tym zyskuje się eleganckie ogrodzenie. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.         

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
154 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *