Finanse

Jak dorobić do emerytury? Praca dla seniora

• Zakładki: 505


Masz zbyt niską emeryturę, by zaspokajać bieżące potrzeby? Chcesz zebrać pieniądze na wyjazd wakacyjny lub zrealizować marzenia z młodości? Bez względu na to, w jakim celu potrzebne Ci są fundusze, możesz w łatwy i przyjemny sposób dorobić do emerytury. Poznaj popularne prace dla seniora i popraw stan swoich finansów!

Praca dla seniora z domu

Aby dorobić do emerytury, nie musisz nawet wychodzić z domu. Popularną pracą dla seniora jest opieka nad dziećmi – maluchami, przedszkolakami, uczniami szkoły podstawowej. Jeżeli Twoje mieszkanie jest bezpieczne i atrakcyjne dla dzieci, po wyrażeniu zgody przez rodziców zaopiekujesz się ich podopiecznymi właśnie tam. W swoim domu możesz również urządzić pensjonat dla zwierząt należących do osób, które wyjeżdżają na wakacje czy w podróż służbową i nie mają z kim zostawić futrzaka.

Opieka nad dziećmi może obejmować odbieranie ich z przedszkola/szkoły, gotowanie posiłków, usypianie, wspólną naukę. Wybierz taki zakres usług, jaki Ci odpowiada. Z kolei pracę ze zwierzętami możesz ograniczyć np. do karmienia kotów i psów w ich miejscach zamieszkania oraz wyprowadzania psów na spacer. Tutaj także masz szereg możliwości.

kobieta, siedzenie, biznes

Tradycyjne pomysły na pracę dla seniora

Jeżeli jesteś gotowy na pracowanie w miejscu innym niż Twój dom, możesz zostać kasjerem w sklepie (małym osiedlowym lub sieciowym markecie), szatniarzem, ochroniarzem, dozorcą, stróżem nocnym. Prowadzisz auto i posiadasz pojazd? Spróbuj sił jako kierowca Ubera – nie potrzebujesz do tego przebytego egzaminu taksówkarskiego. Natomiast jeśli lubisz sprzątać, możesz odwiedzać domy zleceniodawców i podlewać kwiaty, odkurzać, ścierać kurze, myć szyby.

Być może masz za sobą karierę naukową lub posiadasz wiedzę czy doświadczenie, którymi możesz podzielić się z innymi – dziećmi, ale nie tylko. Zaoferuj korepetycje dzieciom, młodzieży lub osobom wchodzącym na dany rynek pracy. Dorobisz do emerytury w sposób przyjemny, wcale się nie męcząc, a może nawet ucząc się nowych rzeczy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
790 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *