Inwestycje

Czy wykładzina przemysłowa na podłogę to dobry wybór do lokalu handlowego?

• Zakładki: 43


Urządzając wnętrze sklepu, myślimy o wielu aspektach, które będą miały bezpośredni wpływ na działanie naszego przedsiębiorstwa. Wyposażamy wnętrze w regały, na których umieścimy towar, dobieramy odpowiednie oświetlenie, aby wyeksponować produkty. Tymczasem warto poświęcić równie dużo uwagi doborowi odpowiedniego wykończenia podłogi, które będzie trwałe i estetyczne. W przypadku obiektów handlowych, a także usługowych doskonale sprawdza się wykładzina przemysłowa – nazywana także wykładziną obiektową. Jakie są jej zalety? Czym różni się od wykładziny domowej? Sprawdźmy!

Dlaczego w sklepie lepiej sprawdzają się wykładziny przemysłowe?

Wnętrza lokali handlowych lub usługowych stawiają przed inwestorami sporo wyzwań. Urządzając sklep lub lokal usługowy, musimy pamiętać, że wnętrze to będzie intensywnie użytkowane. Dlatego materiał wybrany na wykończenie podłogi powinien odznaczać się dużą trwałością. W przypadku lokali użytkowych trzeba pamiętać, że mamy do czynienia nie tylko z ruchem pieszych, ale także naciskiem punktowym, wywieranym przez meble i inne elementy wyposażenia. Właśnie z tego powodu wykładzina przemysłowa sprawdzi się znacznie lepiej niż wykładzina domowa. W przypadku sklepów częstym problemem bywają silne zabrudzenia – wykładziny obiektowe charakteryzują się zwiększoną odpornością na wchłanianie plam, co znacznie wydłuża ich żywotność.

Wykładziny obiektowe najczęściej wykonane są z wysokiej jakości PCW zwane są wykładzinami winylowymi lub po prostu PCW. Stosuje się także wykładziny tekstylne w płytkach lub rulonie lub wykładziny FLOTEX będące bardzo ciekawym połączeniem wykładziny PCV z dywanową. Wszystkie wykładziny obiektowe   mają atest trudnopalności, ocenę higieniczną oraz inne wymagane w budownictwie dokumenty.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Aximo.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
96 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *