Inwestycje

Zamek na odcisk palca – jak to działa?

• Zakładki: 57


Nowoczesne technologie rozwijają się w niezwykle dynamicznym tempie. Z roku na rok coraz większym powodzeniem cieszy się biometria. Stosuje się ją w wielu dziedzinach życia. Zamek na odcisk palca to innowacyjny typ zamka, który charakteryzuje się tym, że do otwarcia drzwi niezbędne jest przyłożenie palca przez uprawnione osoby. Specjalny skaner odczytuje linie papilarne i dokonuje weryfikacji. Dzięki temu tylko określone osoby mogą dostać się do określonych pomieszczeń.

Zamek na odcisk palca – co to jest i jak działa?

Każdy człowiek posiada inne linie papilarne. Z tego względu zamek na odcisk palca uważany jest za doskonały sposób na zabezpieczenie mieszkania, biura lub jakiegokolwiek innego pomieszczenia. 

Jak dokładnie działają zamki na odcisk palca? Zasada działania jest tutaj stosunkowo prosta. Zamek na odcisk palca jest wyposażony od zewnętrznej strony w czytnik linii papilarnych. Podczas programowania zamków na odcisk palca od firmy Wandex można zeskanować od 500 do 999 odcinków palców w zależności od modelu zamka, które następnie będą zapamiętane w systemie. Zarówno instalacja jak i późniejsza eksploatacja takich zamków jest niezwykle łatwa, co jest ich ogromnym atutem. Drzwi otworzyć mogą wyłącznie osoby, które są do tego upoważnione. Nie ma tutaj ryzyka, że osoba postronna wejdzie do wskazanych pomieszczeń, ponieważ podrobienie linii papilarnych jest niemożliwe. 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Osoby, które zainwestują w zamek na odcisk palca, mają pewność, że dostęp do ich domu bądź biura jest zabezpieczony na najwyższym poziomie. Jedynym sposobem na otwarcie drzwi jest użycie palca przez uprawnione osoby. Nie ma zatem ryzyka, iż dane służące do wejścia do konkretnych pomieszczeń zostaną podrobione przez osoby postronne. Inwestycja w zamek na odcisk palca to doskonała inwestycja, która w sposób znaczący zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wandex

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
95 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *