Inwestycje

Zamek na kartę – jak wybrać zamek do obiektu noclegowego?

• Zakładki: 41


Elektroniczne zamki mają zastosowanie w wielu obiektach, w tym również noclegowych. Jak wybrać odpowiedni zamek? Jakie modele są proponowane przez producentów?

Elektroniczny zamek – nie tylko na kartę

Mimo że to właśnie zamek na kartę jest najczęściej spotykany w drzwiach pokoi hotelowych, to oferty producentów są bardziej zróżnicowane. Wiele z dostępnych rozwiązań zostało zaprojektowanych w taki sposób, aby dostęp do pomieszczenia można było uzyskać przy użyciu więcej niż jednej metody. Przykładem może być zamek na kartę SS-08 Gold, który jest jednocześnie elektronicznym zamkiem na kod.

Z punktu widzenia gości montaż elektronicznych zamków dualnych (na kartę, kod) pozwala zminimalizować liczbę kontaktów z pracownikami recepcji.

Zamek na kartę – do nowych czy już zainstalowanych drzwi?

Zamki na kartę to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać nie tylko właściciele nowych obiektów noclegowych. W ofercie sklepu internetowego Wandex dostępne są też elektroniczne zamki na kartę do już istniejących drzwi. To dobry wybór, gdy w planach jest remont obiektu i dostosowanie go do współczesnych oczekiwań gości.

Przeznaczone do już zainstalowanych drzwi zamki na kartę mogą kontrolować dostęp również na inne sposoby. Przykładami mogą być: odcisk palca, smartfon czy numer PIN.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zamek na kartę?

Dostępne w sprzedaży zamki na kartę różnią się przeznaczeniem – tylko niektóre mogą być zastosowane w już istniejących drzwiach. Uwagę warto zwrócić też na design. Zamki na kartę są projektowane z myślą o drzwiach w stylu klasycznym, nowoczesnym czy retro.

W razie wątpliwości warto skonsultować się z doradcą Wandex, który odpowie na pytania i podpowie, który model zamka na kartę sprawdzi się najlepiej.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
120 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *