Rozwój Osobisty

Wyzwania opieki nad osobami starszymi (Niemcy)

• Zakładki: 87


Jakie wyzwania czekają opiekuna osób starszych w Niemczech? Na jakie potencjalne trudności trzeba się przygotować, by być gotowym na każdy scenariusz? Przeczytaj artykuł i poznaj specyfikę pracy opiekuna seniorów w Niemczech. Zdecyduj, czy jest to zajęcie dla Ciebie. Jeśli tak, przygotuj się na stawienie czoła wyzwaniom już dziś!

Wyzwanie fizyczne

Jeżeli interesują Cię oferty ze stabilnymi warunkami zatrudnienia i dobrze płatną opieką nad osobami starszymi, Niemcy są krajem, w którym znajdziesz atrakcyjnie propozycje. Musisz jednak pamiętać, że praca ta wiąże się z wieloma wyzwaniami, w tym fizycznymi. Seniorzy w podeszłym wieku, po zabiegach i operacjach, cierpiący na różnorodne choroby, potrzebują pomocy w czynnościach takich jak ubieranie, zmienianie pieluchy, mycie, prowadzenie do toalety i pod prysznic. Musisz być silny, zwinny i sprawny fizycznie.

Wyzwanie językowe

Całodobowa opieka nad osobami starszymi w Niemczech wymaga co najmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Powinieneś poradzić sobie w sklepie czy aptece. Jeśli senior przyjmuje leki bądź suplementy, warto potrafić przeczytać i zrozumieć ulotkę. Umiejętność językowa przyda Ci się także podczas wizyt z seniorem u lekarza oraz w sytuacjach alarmowych – gdy stanie się coś złego lub w domu nastąpi awaria, np. prądu.

Wyzwanie emocjonalne

Miej na uwadze, że opieka nad osobami starszymi w Niemczech to często towarzyszenie seniorom w ostatnich latach życia. W trakcie wykonywania pracy będziesz patrzył, jak codzienne czynności sprawiają im problem. Seniorzy mogą czuć ból, dyskomfort, smutek, żal. Czasem zobaczysz łzy lub inne objawy bezsilności. Może się też zdarzyć, że podopieczny, z którym się zaprzyjaźnisz, odejdzie. Zastanów się, czy jesteś emocjonalnie gotowy na podjęcie pracy w roli opiekuna.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Senior-vitae.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
130 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *