Inwestycje

Oprawy highbay dla przemysłu – gdzie się sprawdzą?

• Zakładki: 71


Odpowiednie oświetlenie niewątpliwie jest niezbędne, szczególnie w przemyśle. Trzeba jednak zadbać, aby koszty zużycia energii nie były w tym przypadku wysokie. Doskonałym wyborem są więc oprawy highbay dla przemysłu. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety użytkowania.

Czym są oprawy highbay? 

Oprawy highbay to oprawy przemysłowe, które cechuje energooszczędność. Rzeczywiście zużycie energii w tym przypadku jest naprawdę niskie. Co istotne, tego typu oświetlenie bazuje na technologii LED, która uważana jest za stosunkowo ekologiczną, ale też bezpieczną. Dobra jest też jakość światła, która rzeczywiście pomaga w pracy. Oprawy highbay dla przemysłu sprawdzają się w magazynach, halach przemysłowych, ale też innych miejscach, gdzie wykonuje się prace przemysłowe. Wybierając modele, które wykorzystują technologię LED można w znaczący sposób zredukować zużycie energii, choćby w porównaniu do lamp sodowych czy metahalogenowych. Nie od dziś wiadomo, że w przemyśle trzeba szukać rozwiązań, które zapewniają efektywność pracy, ale też pozwalają na obniżenie kosztów. Jednocześnie przemysł generuje duże ilości zanieczyszczeń, stąd też trzeba wprowadzać rozwiązania, które mają na celu redukcję zanieczyszczeń i właśnie w obydwu tych przypadkach dobrze sprawdzają się lampy highbay. Ale rzecz jasna na tym zalety się nie kończą. Otóż takie oświetlenie może świecić nieprzerwanie przez naprawdę długi czas i nie trzeba  robić przerw, które wiązałyby się ze zmniejszeniem efektywności pracy. To oświetlenie świeci przez długi czas w trudnych, czy nawet bardzo ciężkich warunkach. To duża oszczędność dla każdej firmy. 

Oprawy highbay, czyli niezawodne oświetlenie przemysłowe

Oprawy highbay są to oprawy przemysłowe wykonane z odlewu aluminium. Dzięki temu wykazują niezwykłą trwałość i odporność mechaniczną na lata. Wyposażone są w żebrowany radiator, dzięki któremu temperatura oprawy zbyt mocno nie wzrasta, co mogłoby stanowić zagrożenie. Taką oprawę można zawiesić na haku i swobodnie dopasować ją do danego stanowiska pracy. Sprawdzi się nawet w magazynach wysokiego składowania. Koszty opraw tego typu nie są wysokie, za to efektywność ich pracy jest na wysokim poziomie. Oprawy highbay dla przemysłu mogą służyć przez naprawdę długie lata i powinny w nie zainwestować wszystkie firmy, które zajmują się pracami przemysłowymi. Można wybrać oświetlenie highbay o różnej mocy, np. 50 W czy też 200 W. 

Oprawy highbay mają szerokie spektrum zastosowania. Przede wszystkim są dobrym odpowiednikiem lamp wyładowczych. Decydując się na takie rozwiązanie można zaoszczędzić nawet 60% energii w porównaniu do standardowej technologii. Oprawy highbay wykorzystuje się w magazynach, w centrach logistycznych, ale też w miejscach przemysłowych. Można je wykorzystać także tam, gdzie konieczne jest zastosowanie równomiernego oświetlenia. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Solar.           

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
101 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *