Biznes

Norma ISO 14001 – dlaczego warto ją wdrożyć?

• Zakładki: 65


Wdrażanie certyfikatów ISO ma na celu poprawę jakości działania danego przedsiębiorstwa, usprawnienie zarządzania, zwiększenie bezpieczeństwa i wiele innych aspektów. Ostatecznie certyfikat ISO posiadany przez daną firmę jest dowodem na wysoką jakość świadczenia usług. Dlatego każdego roku coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie ISO. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ukierunkowanie działań przedsiębiorstwa, tak aby były zgodne z ochroną środowiska. Dużym ułatwieniem w tej kwestii będzie wdrożenie certyfikatu ISO 14001, określanego jako System zarządzania środowiskowego. 

Jakie korzyści dla firmy niesie wdrożenie ISO 14001?

System zarządzania środowiskowego oparty jest na zasadach Deminga. Zakładają one ciągłe doskonalenie się, jako drogę do sukcesu firmy. Oczywiście w przypadku ISO 14001 ma to odniesienie do działań mających na celu zmniejszenie odziaływania firmy na środowisko naturalne. Dzięki wdrożeniu ISO 14001 zwiększysz świadomość ekologiczną pracowników. System zarządzania środowiskowego ma także na celu poprawę zarządzania odpadami, ściekami, zminimalizowanie marnotrawstwa, a także ograniczenie emisji. 

Wdrożenie ISO 14001 to sygnał dla klientów i kontrahentów, że dane przedsiębiorstwo ma na uwadze dobro Ziemi, co stara się uwzględnić w swoich działaniach. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Centre of Exellence.

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
236 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *