Biznes

Kto może sprzedawać własny kurs online? Zostań autorem i zarabiaj!

• Zakładki: 97


Kursy online w internecie i cała branża e-learningu zrewolucjonizowały edukację. Nie musisz mieć 20 lat doświadczenia w branży, żeby dzielić się tym, czego się nauczyłeś. Nie musisz pisać książki, żeby zmonetyzować swoją wiedzę. Zastanawiasz się, czy masz wystarczające umiejętności, aby zarabiać na tym, co potrafisz? Zobacz, kto może sprzedać własny kurs online. Sprawdź, czy Ty też możesz zostać autorem szkoleń online i zarabiać w e-learningu.

Kto może zostać twórcą kursów online?

Jak wygląda sylwetka idealnego kandydata na twórcę kursu online? 

  • Ekspert w branży. Jesteś dobry w tym, co robisz i masz specjalistyczną wiedzę w ściśle określonym temacie. Udało Ci się posiąść wiedzę niedostępną dla laika i możesz przekazać ją innym, mniej doświadczonym osobom.
  • Entuzjasta. Zdobyłeś sporą wiedzę na tematy, które Cię interesują i chcesz zarażać ludzi swoją pasją. Przez lata rozwijania swojego hobby dużo się nauczyłeś i możesz podzielić się z innymi gotowymi, sprawdzonymi rozwiązaniami.
  • Właściciel firmy lub specjalista w firmie. Masz swoją firmę i rozbudowaną bazę klientów. Chcesz zaoferować im rozszerzenie swoich standardowych usług lub produktów i dać się poznać jako ekspert w swojej dziedzinie.
  • Specjalista ze zbudowaną marką osobistą. Udało Ci się już zbudować renomę wśród ludzi z Twojej branży (i nie tylko), a ludzie chętnie czerpią wiedzę z Twoich działań lub pytają Cię o radę.

To oczywiście nie wszystko! Wiedzą może dzielić się każdy, kto ma umiejętności i doświadczenie, które pomogą innym rozwiązać dany problem. Znajdź swoją niszę, stwórz własny kurs online i zarabiaj na swojej wiedzy.

Jeśli chciałbyś samodzielnie stworzyć kurs online, zdobądź wiedzę u Magdaleny Pawłowskiej – eksperta kursów online – na magdalenap.com.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
242 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *