Rozwój Osobisty

Jak wybrać pióro wieczne dla początkujących?

• Zakładki: 499


Zaczynasz przygodę z artykułami do pisania innymi niż zwykły długopis? Chcesz zacząć pisać piórem wiecznym? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak wybrać pióro wieczne dla początkujących. Zobacz, na co zwrócić uwagę przed zakupem, żeby nie zniechęcić się po pierwszej próbie pracy z piórem.

Co sprawdzić przy zakupie? Stalówkę!

To stalówka decyduje o komforcie pisania i wyglądzie liter. Grubość liter zależy od grubości stalówki. Jeśli masz drobne pismo, lepiej będzie wybrać cienką stalówkę (symbol F – fine). Stalówki mają też różne rodzaje zakończenia: zaokrąglone, skośne lub proste. Jeżeli dopiero zaczynasz, wybierz uniwersalne pióro wieczne ze stalówką prostą, które kreśli linie o różnej grubości. Kiedy masz już trochę doświadczenia z pisaniem, możesz zdecydować się na skośne stalówki do pisania kursywą. Jeżeli jesteś osobą leworęczną, zwróć też uwagę na to, aby wybrać stalówkę ze skosem lewym. W kwestii materiału wykonania – najpopularniejsze są stalowe. 

Pióro wieczne na naboje czy konwertery?

Innym kryterium jest system napełniania pióra wiecznego. Najpopularniejsze są naboje – wygodne, proste do wymiany, ale z ograniczoną liczbą kolorów atramentu. Będą idealne dla dzieci. Warto wiedzieć, że do markowych piór wiecznych (np. Parker) pasują tylko oryginalne naboje. Pióra wieczne z konwerterami można napełniać dowolnym atramentem. Obsługa jest prosta, a atrament starcza na dłużej. 

Ważna jest też wygoda pisania – pióro ma dobrze leżeć w dłoni, a pisanie nim ma nam po prostu sprawiać przyjemność.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem papierniczym ldsklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
654 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *