Rozwój Osobisty

Jak pokonać stres przed mówieniem po angielsku?

• Zakładki: 63


Strach przed mówieniem po angielsku stanowi największą przeszkodę nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, ale także podczas wakacji. Okazuje się, że głównymi winowajcami tej sytuacji jest brak doświadczenia oraz lęk przed popełnianiem błędów. Podpowiadamy, jak pokonać stres przed mówieniem po angielsku.

Praktyka czyni mistrza – konwersacje po angielsku pomagają przełamać barierę

Wiele osób zastanawia się, jak pokonać stres przed mówieniem po angielsku. Z takimi lękami mierzą się nawet osoby, które z angielskiego bez trudu zdały maturę. Wynika to z metody nauczania w szkole, gdzie zbyt mało uwagi poświęca się na konwersacje. W takim przypadku możemy umówić się z koleżanką na cotygodniowe konwersacje po angielsku – każdy kontakt z językiem obcym będzie na wagę złota. Jednak znacznie skuteczniejszym sposobem będzie uczestnictwo w zajęciach, prowadzonych przez profesjonalistę. Nauka angielskiego dla dorosłych w Archibald opiera się o komunikację w tym języku. Ponadto osoby, którym zależy wyłącznie na przełamaniu bariery mówienia, mogą zapisać się na konwersacyjny kurs języka angielskiego English in Action. Dobrym rozwiązaniem mogą również okazać się indywidualne zajęcia z lektorem.

Zapominamy o kompleksach – jak pokonać stres przed mówieniem po angielsku?

Nasz lęk przed mówieniem po angielsku często wynika również z kompleksów. Powinniśmy więc pozbyć się przeświadczenia, że inni mówią po angielsku lepiej. Chcąc swobodnie porozumiewać się na wakacjach, nie musimy wstydzić się błędów – one przytrafiają się każdemu, nawet osobom posługującym się językiem ojczystym. Na początku starajmy się używać prostego słownictwa, a kiedy trzeba, pomagajmy sobie gestykulacją. Z czasem nabierzemy pewności siebie i będziemy mówić coraz płynniej.

Niekiedy stres przed mówieniem po angielsku wynika również z niewystarczającej znajomości słówek. Warto więc odświeżyć sobie słownictwo, koniecznie odsłuchując, jak powinno się wymawiać kolejne zwroty i powtarzając je na głos. Nic nie zastąpi jednak kontaktu z drugim człowiekiem – czy to podczas nauki angielskiego, czy na wakacjach, gdy będziemy zmotywowani, by porozumieć się w języku obcym.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Archibald Centrum Języków Obcych.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
111 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *