Biznes

Gry terenowe – rozrywka oraz budowanie team spirit

• Zakładki: 76


Ważny elementem różnego rodzaju wyjazdów integracyjnych, czy szkoleń są gry terenowe. Na czym to polega? Jakie korzyści przynoszą gry terenowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są gry terenowe?

Gry terenowe to rodzaj zabaw, które są organizowane w otwartej przestrzeni. Mają one na celu umożliwienie skorzystania nie tylko z atrakcji zręcznościowych, czy wytrzymałościowych, ale również zadań umysłowych. W efekcie różnego rodzaju gry terenowe coraz częściej są elementem wyjazdów integracyjnych, czy firmowych szkoleń. Popularność stosowania tego typu rozwiązań wynika przede wszystkim z korzyści, które można dzięki nim osiągnąć.

Gry terenowe – korzyści

Warto mieć świadomość, że udział pracowników w grach terenowych jest korzystny zarówno dla nich samych, jak i zatrudniających jej firmy. Pracownicy moją bowiem możliwość zredukowania stresu, ponieważ udział w zabawach na świeżym powietrzu jest naprawdę odprężający. Co więcej, są w stanie nawiązać i wzmocnić relacje z innymi członkami zespołu, co przekłada się na poprawę poziomu komunikacji. W efekcie w przyszłości zespół ten będzie pracował efektywniej, co przełoży się na osiąganie lepszych wyników, a co za tym idzie wzrost zysków firmy.

Podsumowując należy stwierdzić, że gry terenowe to element, którego nie powinno zabraknąć na żadnym wyjeździe integracyjnym, czy szkoleniu wyjazdowym. Chcąc zorganizować tego typu wydarzenie warto zapoznać się z ofertą firmy Projekt Efektywny Wyjazdy integracyjne, team building, turystyka motywacyjna, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
179 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *