Inwestycje

Biżuteria jako inwestycja — kiedy możemy na niej zarobić?

• Zakładki: 55


Od dawna złoto było uważane za rozsądny sposób na lokatę kapitału. Mimo to nadal wiele osób zastanawia się, czy inwestycja w biżuterię faktycznie ma sens. Odpowiedź brzmi — tak, ale musimy wiedzieć, jaka biżuteria może przynieść nam w przyszłości zarobek. Co więc powinniśmy wybierać?

Rodzaje biżuterii

Warto zacząć od wymienienia, jakie rodzaje biżuterii mamy możliwość zakupić. Jest to więc biżuteria:

  • artystyczna,
  • pamiątkowa,
  • z wysokiej jakości kruszców i kamieni,
  • modowa.

Biżuteria modowa to ta, którą bez problemu kupimy w sieciowych sklepach i u jubilera. Ona w żadnym wypadku nie będzie udaną inwestycją. Powód jest prosty. Mianowicie jej cena zawiera marżę, jako że zarobić na niej musi zarówno producent, jak i sprzedawca. Co więcej, jest obciążona podatkiem VAT. By z takiej inwestycji wyjść na plus, między transakcją kupna a sprzedaży kruszec wykonany do stworzenia biżuterii musiałby urosnąć na wartości o ogromny procent, co zwykle nie jest realne.

Jak zarobić na biżuterii?

Aby inwestycja w biżuterię się nam opłaciła, muszą być spełnione odpowiednie warunki. Jednym z nich jest design biżuterii, który powinien być nietypowy. Ogromną wartość zyskuje ponadto biżuteria wykonana przez słynnego jubilera bądź manufakturę. Jeśli naszyjnik lub inny dodatek należał do słynnej osoby, także staje się pożądanym i bardzo wartościowym elementem. Ostatnią składową są kamienie. Biżuteria ozdobiona drogimi i wyjątkowymi kamieniami będzie bardzo rozsądną inwestycją. Korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób jest doradztwo inwestycyjne Bydgoszcz oferowane przez profesjonalnego jubilera z długoletnim doświadczeniem. To pozwoli nam zyskać pewność, czy nasza inwestycja w przyszłości przyniesie korzyści.

Artykuł powstał z firmą jubilerjanicki.com.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *