Rozwój Osobisty

Kto może zostać asystentem nauczyciela przedszkola?

• Zakładki: 72


Myślisz o zmianie zawodu? Lubisz pracę z dziećmi? Możesz pracować z maluchami w przedszkolu. O ile do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego potrzebne są studia wyższe, tak praca asystenta nauczyciela przedszkola jest znacznie bardziej przystępna i nie wymaga wielu lat kształcenia. Jednak musisz mieć pewne kwalifikacje, żeby dostać pracę w zawodzie. Jakie?

Asystent nauczyciela przedszkola – jakie kwalifikacje musi mieć?

Chociaż nie jest wymagane wyższe wykształcenie pedagogiczne, pomoc nauczyciela musi mieć przynajmniej wykształcenie podstawowe. Musi też mieć niezbędne umiejętności, aby objąć stanowisko asystenta nauczyciela. Ważne, żeby była to osoba empatyczna i komunikatywna, która ma dobry kontakt z dziećmi. Potrafisz dobrze dogadywać się w najmłodszymi, rozwiązywać ich problemy i reagować na ich potrzeby? Praca asystenta w przedszkolu może być dla Ciebie.

Przepisy nie regulują zakresu obowiązków ani kwalifikacji – o tym decyduje zwykle dyrektor przedszkola. Jeśli jednak chcesz podjąć się takiej pracy, dobrze będzie się do tego przygotować. Jak? W internecie bez problemu znajdziesz szkolenia i kursy dla asystenta nauczyciela w przedszkolu. Szkolenie pomoże Ci spełnić wymagania dyrektora placówki i przygotuje Cię do pełnienia obowiązków pomocy nauczyciela przedszkolnego. Zdobędziesz wiedzę z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i psychologii, poznasz też przepisy prawa, które obowiązują Cię na stanowisku. Takie szkolenie kwalifikuje Cię do pracy z dziećmi i zwiększa Twoje szanse na zdobycie zatrudnienia. A każdy kurs to inwestycja w swój rozwój!

Artykuł powstał przy współpracy z JPB Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
346 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *