Biznes

Jak przygotować się do profesjonalnej sesji biznesowej?

• Zakładki: 76


Powodów do wykonania sesji biznesowej może być wiele. Jednym zależy na dodaniu profesjonalnego zdjęcia do CV, a inni chcą wspomóc budowanie swojego wizerunku na portalu branżowym. Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby jest fotografia biznesowa w Gdańsku. Jak wygląda wykonywanie portretów i jak przygotować się do sesji?

Kiedy wykonać zdjęcia wizerunkowe?

Wbrew pozorom sesje biznesowe nie są wyłącznie domeną osób na wysokich stanowiskach czy pracowników korporacji. Coraz częściej takie sesje przyjmują znacznie bardziej indywidualny charakter. Mogą służyć między innemu odświeżeniu lub ujednoliceniu wizerunku marki. Gdzie je wykorzystać? Właściwie zastosowanie takich zdjęć jest nieograniczone. Sprawdzą się zarówno jako zdjęcia do CV, na profile zawodowe typu Facebook i LinkedIn, jak i na firmowych stronach www. Ich głównym celem jest zatrzymanie uwagi oglądających i zapewnienie wiarygodności. Efekt w dużej mierze zależy także od zaplanowanej strategii wizerunkowej.

Jak przygotować się do zdjęć biznesowych?

Pierwszą i najważniejszą wskazówką dotyczącą przygotowań do sesji wizerunkowej jest to, by znaleźć profesjonalnego fotografa. Na co zwrócić uwagę, by fotografia biznesowa w Gdańsku spełniła wszystkie oczekiwania? Warto przede wszystkim zapoznać się z portfolio, ponieważ każdy fotograf może mieć swój własny styl wykonywania oraz obróbki zdjęć. Ważne jest to, by obie strony czuły się swobodnie w swoim towarzystwie. Dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na spotkanie i omówienie szczegółów przyszłej współpracy.

Nie bez znaczenia jest fakt, jak ubierzemy się do sesji wizerunkowej. Odpowiedź na to pytanie będzie w dużej mierze zależeć od celów sesji oraz od tego, do kogo ma być ona kierowana. Z całą pewnością warto postawić na elegancję. Dotyczy to także makijażu, fryzury, a nawet dodatków. Wszystko po to, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nie trzeba się ani trochę martwić, w jakiej pozycji mamy się ustawiać do poszczególnych zdjęć. Wskazówki dotyczące pozowania będą udzielane przez samego fotografa. Jeśli uda nam się trafić na prawdziwego specjalistę w swoim fachu, to błyskawicznie zapomnimy o tremie związanej z pozowaniem do zdjęć. Dobre nastawienie i komfort modela jest kluczem do sukcesu. Równie istotna jest komunikacja między obiema stronami. Tylko dzięki temu biznesowa sesja stanie się miłym doświadczeniem zakończonym świetnymi i wysoce profesjonalnymi zdjęciami.

Artykuł powstał przy współpracy ze studiem fotograficznym Justart-Studio.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
174 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *