Marketing

Do czego mogą posłużyć profesjonalne zdjęcia biznesowe? 4 najważniejsze zastosowania!

• Zakładki: 165


Fotografia biznesowa współcześnie staje się coraz bardziej popularna. Znacznie więcej ludzi zdaje sobie także sprawę z tego, dlaczego zdjęcia tego typu są ważne i jak wpływają one na budowanie pozytywnego wizerunku marki. Dostępność biznesowej fotografii sprawia, że profesjonalne zdjęcia może mieć każdy. Do czego zatem najlepiej je wykorzystać?

Zdjęcie biznesowe do CV

Każda osoba szukająca pracy musi zmierzyć się z przygotowaniem swojego CV, które zostanie wysłane do potencjalnego pracodawcy. Nie jest zaskoczeniem, iż zdjęcia biznesowe w CV mogą znacząco wpłynąć na odbiór zainteresowanej osoby i na ostateczną decyzję o podjęciu współpracy. Jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie i zwiększyć swoje szanse na przejście do dalszego etapu rekrutacji, dobrze wykonany portret wizerunek może nam to zagwarantować.

Fotografia biznesowa na stronę WWW

W dzisiejszych czasach posiadanie firmy często wiąże się z prowadzeniem własnej strony internetowej. Strony takie zazwyczaj dotyczą wielu różnorodnych branży, ale mogą mieć ze sobą coś wspólnego – dobrze wykonane i przyciągające uwagę zdjęcia biznesowe. Takie fotografie pomagają wyróżnić się na tle konkurencji i wzbudzić zainteresowanie konsumentów. Co więcej, na firmowych stronach świetnie wypadają najróżniejsze typy zdjęć, ale dużo zależeć będzie od samej estetyki strony.

Platformy social media

Największą siecią profesjonalistów na świecie jest obecnie LinkedIn. Portal ten pozwala na prowadzenie profili zawodowych i dzielenie się profesjonalnym contentem, a niekiedy stanowi też narzędzie rekrutacyjne. Inne często wykorzystywane przez przedsiębiorców platformy social media to Goldenline, Twitter, Facebook czy Instagram. Bez względu na to, na jaką platformę się zdecydujemy, nasz profil będzie potrzebować dobrego zdjęcia biznesowego.

Zdjęcia do artykułów, publikacji i wywiadów

Opublikowanie własnego artykułu eksperckiego czy wywiad w lokalnej gazecie to szansa na wzmocnienie marki osobistej. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się załączyć dobrze dobrane zdjęcie biznesowe, wzmocni to przekaz oraz uwiarygodni profesjonalną pozycję. W publikacjach tego typu powinniśmy unikać zdjęć amatorskich, prywatnych i nieudanych.

Profesjonalne portrety biznesowe mogą być wykorzystane na wiele sposobów w zależności od potrzeb. Warto jednak pamiętać, że wykonać je powinien doświadczony fotograf, który wie, jak przedstawić wizerunek fotografowanej osoby tak, aby zdjęcia były udane.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fantasmatic.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
98 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *