Biznes

5 najlepszych gier i zabaw integracyjnych na wyjazd firmowy

• Zakładki: 72


Impreza integracyjna, piknik firmowy czy wyjazd dla pracowników to najlepsza okazja do integracji zespołu. Gry integracyjne to nie tylko sposób na zacieśnianie więzi między pracownikami, ale też naukę umiejętności pracy zespołowej. Nic tak nie jednoczy zespołu, jak wspólne działanie i zdrowa rywalizacja. Jakie zabawy integracyjne wspomagają team building, a jednocześnie nie są nudne dla pracowników?

Gry integracyjne dla pracowników – sposób na team building

W zależności od liczebności grupy i charakteru organizowanego wydarzenia (na zewnątrz czy w pomieszczeniu, mały czy większy budżet, w mieście czy poza miastem) warto wybrać inne integracyjne gry i zabawy na wyjazd firmowy. 

  • Firmowa olimpiada. To pomysł na integrację stary jak świat. Firmowe zawody sportowe dzięki podziałowi na drużyny uczą współpracy i efektywnej komunikacji. Różne konkurencje, zadania i odrobina zdrowej rywalizacji pozwalają uczestnikom lepiej się poznać i pracować w drużynie.
  • Wyścigi. Offroadowa jazda na quadzie, spływ kajakowy, wyścig rowerowy czy gokarty z podziałem na drużyny to sposób na aktywną integrację zespołu. Taką rywalizację warto organizować w parze z obiadem, żeby cała ekipa odzyskała siły po intensywnym wysiłku fizycznym.
  • Kreatywne warsztaty. Warsztaty kulinarne, eko warsztaty czy warsztaty postępowania w niebezpiecznych sytuacjach będą okazją do rozwoju osobistego każdego pracownika, ale i do wspólnej zabawy.
  • Manewry wojskowe. Cała drużyna musi współpracować, żeby wygrać, a każdy ma konkretną rolę do spełnienia. Zabawa kształtuje umiejętność podziału zadań i pracy pod presją czasu.
  • Firmowy teleturniej. Rywalizację rodem z „Milionerów” czy „Jednego z dziesięciu” możecie zorganizować nawet w siedzibie firmy. Niski budżet, dużo śmiechu i metoda na zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami.

Artykuł powstał przy współpracy z agencją eventową Projekt Efektywny.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
242 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *