Dlaczego lubimy czytać romanse?

Tutaj poruszamy rozmaite tematy niezwiązane z innymi działami forum. Chcesz podzielić się jakąś ciekawą albo nietypową informacją? Zrobisz to tutaj.
Żyletka

Dlaczego lubimy czytać romanse?

Post autor: Żyletka »

Dlaczego lubimy czytać romanse?
Zauważyłam, ze dzisiaj większość koleżanek czyta albo kryminały albo romanse i tak się zastanawiam,
z czego to wynika?

Sama też wolę romanse, np Harlequiny czy takie wydawane w Polsce, ostatnio czytałam np. super książkę Kasprzyk Małgosi, Pechowe zauroczenie i mega wciągającą "Nie zapomnisz o tym co ci zrobiłem" co napisała Alex Sand (obie można sobie kupić w taniej książce, zawsze jakieś promki mają), i tak dumam co w nich jest, że rzeczywiście się tak chętnie czyta?

Obrazek Obrazek

Myślicie że to z braku miłości czy poszukiwania idealnego partnera, który jest tylko w książkach?
Jak to widzicie?
UrszulkaKaś

Re: Dlaczego lubimy czytać romanse?

Post autor: UrszulkaKaś »

Żyletka pisze: ↑07 lis 2021, 12:10 Dlaczego lubimy czytać romanse?
Zauważyłam, ze dzisiaj większość koleżanek czyta albo kryminały albo romanse i tak się zastanawiam,
z czego to wynika?

....

Myślicie że to z braku miłości czy poszukiwania idealnego partnera, który jest tylko w książkach?
Jak to widzicie?
Nie wiem czy z braku miłości, a może po prostu dla odprężenia się i poczytania czegoś miłęgo i ciepłego w życiu które potrafi dać w kość?
Wg mnie to trochę tak jest, ze brakuje nam ciepłych uczuć, empatii ludzkiej, dobrych bohaterów itd i może dlatego właśnie chętnie po takie książki sięgamy? W sumie to mnie zachęciłaś i zerknę sobie na te pozycje co podajesz, dam znać czy mi się podobały
dolkaa

Re: Dlaczego lubimy czytać romanse?

Post autor: dolkaa »

Nie mogę nic specjalnie powiedzieć, ale jak dla mnie, to na pewno fajnie będzie po prostu rozwiązać dla siebie dylemat, którego malarza tak naprawdę warto wpuścić do swojego życia. Tak samo jeśli chodzi na przykład o to, jakie mamy możliwości książkowe. W końcu nie każdy pisarz się nadaje. Ona https://ludziewolnosci.pl/michalina-olszanska/ owszem.
ODPOWIEDZ